Літопис
травень 1986 Ідея створення рок-групи. Зустріч Олександра Піпи, Юрія Здоренка та Олега Скрипки в кімнаті на 11-му поверсі гуртожитку №15 Київського Політехнічного Інституту стала роковою та вирішальною.
1986 - 1987 Період активних репетицій, написання перших пісень та їх аранжування.
весна 1987 Троє музикантів стають членами Київського рок-клубу, що знаходився на той час в будинку культури "Більшовик".
жовтень 1987 Перший вихід рок-музикантів на глядача, котрими стали активісти рок-клубу, що організували творчий перегляд чи, так би мовити, іспит для членів клубу.
жовтень 1987 Встановлення постійного складу учасників групи та її назва "Воплі Відоплясова":
Олег Скрипка - вокал, баян, саксофон, труба, автор багатьох пісень, що виконує група;
Юрій Здоренко - гітара, вокал (через п'ять років Ю. Здоренко покидає групу, див. нижче...);
Олександр Піпа - бас-гітара, бек-вокал;
Сергій Сахно - барабани, перкусія, бек-вокал.
жовтень 1987 Кінофестиваль "Молодість". У фойє київського Будинку Кіно відбувся перший публічний виступ групи. Примірний репертуар, що виконувався групою: "Я летел", "Идёт дежурство", "Заднє око", "Пісенька" (одна з найперших пісень, що виконується на концертах по сьогодні) та інші.
листопад 1987 Дебют на першому рок-фестивалі в Києві під назвою "Рок-Парад" і здобуття першої премії.
1987 Написано знаменитий хіт "ТАНЦІ".
грудень 1987 Два концертних виступи на вечірці в танцювальному залі "Молодіжний" (нині клуб "FreeДом").
травень 1988 Група приймає участь у міжнародному фестивалі "Рок-Форум", Вільнюс, Литва.
червень 1988 Перший концерт в Москві, котрий відбувався в "Горбушці". Спільно з київськими командами "Колежский асессор" та "Раббота Хо".
червень 1988 Зйомки в Москві французьким телеканалом "Антен-2" фільму "Від Леніна до Ленона" за участю радянських рок-груп. Було знято кліп групи "V.V." на пісню "Були деньки". Пісні, що були записані спеціально для цього фільму незабаром виходять вініловою платівкою в New Rose (Франція) за назвою знятого фільму. Невдовзі збірка пісень радянського року була перевипущена у вигляді компакт-диску.
грудень 1988 Концерт у Москві на фестивалі "Рок-Сирок". Зустріч з представниками Французької концертної фірми "Янус". Ведуться переговори про подальші творчі плани.
сiчень 1989 Перший концертний виступ за межами тодішнього СРСР - Варшава, Польща.
березень 1989 "Український фестиваль" у Сопоті, Польща.
весна 1989 Спільний концерт з американською групою "Sonic Youth" у Києві в БК КІІЦА.
1989 Написана пісня "ЗВ'ЯЗОК".
квітень 1990 Вищезгаданою фірмою "Янус" був організований перший тур групи по Франції та Швейцарії.
травень 1990 В рамках французько-швейцарського туру виступ групи на найгучнішому музичному фестивалі у Франції під назвою "Весна в Буржі" (аналог наших "Таврійських ігор").
травень 1990 Перша закордонна стаття про групу виходить у центральній французькій газеті "Le Mondе". Інформація пов'язана з участю групи у фестивалі "Весна в Буржі".
серпень 1990 Другий тур групи по Франції (міста Ньор, Бордо, Тулуза). Фестиваль альтернативної музики "St. Amant-Rock".
1991 Початок так званого "французького періоду" "V.V.".
1991 "The Eurockeans in Belfort" - найбільший міжнародний фестиваль на сході Франції. Поряд виступають такі відомі групи як "INXS", "PIXIES", "MANO NEGRA" та інші. Був зроблений запис концерту з пульту на хромову касету, що стала вихідним матеріалом для першого альбому групи.
квітень 1991 Тур по Греції в компанії з російськими рок-групами "Арія" та "Аліса".
1991 Гітарист Юрій Здоренко залишає групу і на його місце приходять по черзі: Олександр Редько, Олексій Дегтярь (DJ Макет), французи Філіп Mожа, Фелікс Ле Барс та Крістоф Жерар. Барабанщика майже цілий 1990 рік підмінює Олександр Комісаренко, а затим француз Стефан Муфліє. Таким чином, деякий час існує українсько-французьке "V.V.".
травень 1992 "The Grand Rex"- спільний концерт з "VRP" в престижному залі в центрі Парижу, Франція.
1992 Концерт в Бордо, Франція, спільно з американською групою "Shoulders".
1992 Франція (Фестиваль вітру), Кальві, Корсіка та фестиваль "Східний Рок", Лемберг, Ельзас.
липень 1992 Організований культурним центром Франції фестиваль "Ніч європейської музики" в Києві в БК КІІЦА. Виступ спільно з "VRP".
1991 - 1993 4 спільні тури з французькою рок-групою "VRP" по Франції та Україні. "VRP" запрошує "V.V." аранжувати пісню "Бартек". Запис пісні відбувся в студії в Брюсселі, а пізніше в Парижі на цю пісню був відзнятий кліп.
сiчень 1993 Новорічний концерт на фестивалі "Карнавальна ніч", Ла Шо-де Фон, Швейцарія.
травень 1993 Відомий фестиваль у французькому містечку Нім, що має назву "La Feri de Nimme". Свій виступ, котрий відбувався після справжньої кориди і входив у програму фестивалю, група пізніше назвала "Концерт Корида".
1993 Довжелезний гастрольний тур по містам Франції: Сулак, Макон, Рамб'ює, Париж, Бріонн, Мобйож,Кінгершейм та інші.
1993 Побачив світ перший альбом під назвою "АБО АБО" (Live in France).
серпень 1993 Фестиваль "Таврійські ігри", Каховка, Україна.
1993 Спільний тур з англійською групою "Ukrainians" - Київ, Каховка.
1993 Наступний концертний тур по Франції. Міста: Нант, Ноазі, Аннесі, Гренобль, Бордо, Каллак, Ла Мезьєр, Сан Макер ен Мож.
травень 1994 Тур по Італії. Фестиваль сучасної традиційної етнічної музики у місті Берголо; концерт в молодіжному клубі "Редько" в місті Реджіо Еміліо; концерт в Мілані, клуб "Гараж".
1994 Спільний тур по Франції з англійською групою "Sons of the desert".
серпень 1994 "Таврійські ігри", Каховка, Україна; творча зустріч з англійською групою "Slade".
вересень 1994 Видання в Україні книги "Лірика В.В." - збірника текстів пісень групи.
вересень 1994 Концерт з добре відомою російською групою "АукцЫон" в Києві на стадіоні ЦСК (виступає українсько-французький склад "V.V.").
1994 Альбом "КРАЇНА МРІЙ", записaний в Києві, випущений в Росії БСА-рекордз.
початок 1995 "Sentier des Halles", Париж (15 концертів) та ряд сольних концертів групи по містам Франції.
1995 Популярний у Франції фестиваль короткометражних фільмів "Festival du Court-Metrage", що проходив у Невері ("V.V." виступало на ньому двічі, перший раз - у 1992 році).
вересень 1995 Фестивалі в Іврі "Festival du Val de Marne" та в Кальві "Festival du Vent", Франція .
листопад 1995 "L'estival", Сен-Жермен, Франція.
1996 Концерт в Києві спільно з англійською групою "Yes", в рамках фестивалю "Рок-Екзистенція".
липень 1996 "Szene Festival", Зальцбург, Австрія (міжнародний фестиваль сучасного танцю). "V.V." акомпанує чотирьом хореографічним колективам: з Австрії, Англії, Франції та Німеччини.
1996 Сингл "МУЗІКА" записаний у Франції і випущений у Києві.
вересень 1996 Перший сольний виступ вокаліста та лідера групи "V.V." Олега Скрипки в Київському планетарії під назвою "Зустріч під зоряним небом".
грудень 1996 З чималим професійним досвідом "V.V." повертається на Батьківщину, в групу повертається колишній барабанщик Сергій Сахно і незабаром з'являється молодий енергійний гітарист Євген Рогачевський, колишній лідер груп "Иіцький Аун" та "Імператор".
лютий 1997 На Мосфільмі знято кліп на пісню "ВЕСНА".
квітень 1997 Наступному альбомові не лише назву але й гарну рекомендацію дає перед сим випущений сингл. Альбом "МУЗІКА", записаний та зведений в Парижі, випущений у Москві стає третім золотим альбомом групи.
1997 Виступ на найпопулярнішому у Москві рок-фестивалі "Максідром".
червень 1997 Проект "V.V. та Військо". Концертний виступ у супроводі хору та оркестру Збройних сил України, що відбувся в КПІ, Київ, Україна.
1997 Фестивалі "Рок-Екзистенція" та "Просто Рок", Київ, Україна. В цьому ж році безкінечні гастрольні виступи по українським містам.
1997 Перезведений у Парижі альбом "КРАЇНА МРІЙ", випущений на ГАЛА-рекордз, Москва.
серпень 1997 Український фестиваль краси та пісні "Таврійські ігри", Каховка. "Золоте перо жар-птиці" - нагорода фестивалю була тричі вручена групі в номінаціях: за найкращу пісню року, за найкращий кліп року та найкращу рок-групу на Україні.
жовтень 1997 Альбом "МУЗІКА" вирушає в космічний політ на борту американського корабля Shuttle. Серед особистих речей першого українського космонавта Леоніда Каденюка знайшов собі місце улюблений компакт-диск групи "V.V.".
травень 1998 Виходить друком передвісник нового альбому групи - сингл "ЛЮБОВ" ("Гала рекордз", Москва).
червень 1998 Якутськ. Інтернаціональний фестиваль сучасної етнічної музики "Табик".
січень 1999 Поїздка до Нью-Йорку. Виступ зі сольною програмою в клубі "Coney Island High Club".
травень 1999 Сольний виступ в залі КПІ з новою програмою, куди ввійшли пісні із майбутнього альбому "ХВИЛІ АМУРА". Вперше застосовується відеодизайн: змонтований відеоряд зі шматочків старих радянських та індійських фільмів, архівних зйомок групи та вихідного матеріалу кліпів.
липень 1999 Зйомки кліпу на пісню "Були на селі" (м. Одеса).
листопад 1999 Зйомки кліпу на пісню "День народження" в клубі "Вірус" в Москві. Режисери: Мітя Троїцький та Ольга Столповська. Ідея створити шедевр в індійському дусі прийшла в голову музикантам групи і була втілена режисером на сто відсотків.
29 січня 2000 Гастрольна діяльність групи в цьому році розпочинається з відвідин "землі обітованої". Концерт проходить в місті Тель-Авів в залі "Моадон Театрон". Цього ж дня відбулась прем'єра пісні "День народження" в ефірі російської радіохвилі столиці Ізраїлю.
19-20 лютого 2000 Вдруге група приїжджає з гастролями в гостинний Нью-Йорк і дає тут два сольних концерти - в клубі "Wetlands" та в російській дискотеці "Підкова".
1 березня 2000 В перший день весни виходить в світ новий альбом "ХВИЛІ АМУРА" одночасно на трьох рекорд-компаніях: "Гала Рекордз" (Росія), "JRC" та "Нова Рекордз" (Україна). Альбом, що містив 16 треків, мав три різних варіанти: український, російський та "подарунковий" із суперобкладинкою, п ' ятьма бонус-треками та "Пісенником" з текстами. Запис відбувався в студіях Києва, Москви та Парижу, зведення та мастерінг - в Москві.
31 березня 2000 Сольний виступ співака групи Олега Скрипки в актовому залі КПІ. Спеціально для цього концерту були запрошені військовий хор та оркестр Збройних сил України і дитяча балетна трупа.
10 квітня 2000 За свідченням київської газети "Московський Комсомолець" альбом "ХВИЛІ АМУРА" по рівню продаж в Україні посів перше місце.
16 квітня 2000 Група відвідує столицю світового року - англійське місто Лондон зі сольним виступом в клубі "Асторія".
20 травня 2000 Втретє група виступає на московському рок- фестивалі "Максідром". По підрахункам - цей виступ став ювілейним - 50-им концертом "V. V." в Москві (спорткомплекс "Олімпійський", 18 000 глядачів).
24 червня 2000 В рамках XVI Фестивалю української культури "Сопот - 2000" група "V.V." виступила на славнозвісній відкритій сцені "Лісова опера".
вересень 2000 На замовлення московської музичної фірми "Реал Рекордз" група аранжує та записує пісню Віктора Цоя "Сонячні дні" на студії "Снєгірі". Групою "V.V." було зроблено три варіанти пісні: український, російський та французький. Згодом трек з"являється в тріб ' ют-альбомі групи "КИНО".
9 грудня 2000 Виступ на міжнародному фестивалі рок-музики "Rock Masters" (Узбекистан).
4 січня 2001 Змонтовано кліп-ремікс на пісню "День нароDJення".
29 квітня 2001 Виступ на площі Революції в Москві.
31 серпня 2001 Зйомки кліпу на пісню "Осінь" (м. Москва, студія "Центрнаучфільм", режисер Уляна Шишкіна, мультиплікація Артура Мурадяна, монтаж Михайла Шелєпова).
27 жовтня 2001 На фірмі "RG Music" виходить сингл під назвою "МАМАЙ". Сюди, крім трьох нових пісень, ввійшли два треки ("Сонячні дні" та "Пачка цигарок") з триб'ют-альбому групи "КИНО".
2001 Великий тур по містах України під назвою "Зоряна осінь". Виступи відбулись у Хмельницькому, Рівному, Луцьку, Києві, Одесі, Запоріжжі, Харкові, Луганську, Кривому Розі.
19 січня 2002 Виступ в португальському місті Порто, зал "Колізей".
20 січня 2002 Виступ в столиці Португалії Лісабоні перед чотирма тисячами українських емігрантів.
26 січня 2002 Група святкує свої 15 років. З приводу цього відбувається грандіозний ювілейний концерт в київському Палаці спорту. Запрошені до святкового виступу: перший гітарист "V.V." Юра Здоренко, військовий духовий оркестр, баяніст Олександр Редько та табліст Сергій Пучков. Цього вечора зафіксовано найтриваліший виступ гурту - 2,5 години. Концерт відвідали 11 тис. шанувальників групи.
14 березня 2002 Фестиваль в підтримку української рок-музики під гаслом: "Слухай українське!" проходив у м. Львові (Україна); місце проведення - клуб-кафе "Лялька". Маленьке приміщення клубу було неспроможне вмістити всіх бажаючих потрапити на концерт, дехто змушений був вдовольнитись великим відеоекраном і колонками, виставленими на вулицю перед клубом .
21 березня 2002 Гідна роль випала Олегові Скрипці - на запрошення Федерації українського футболу виконати перед грою гімн України на дружньому матч і між збірними України та Японії, що проходив в місті Осака . Зустріч між командами закінчилась з рахунком 1:0 на користь Японії. Несподіваним та приємним (за словами Олега) було спостерігати велику кількість японських вболівальників на стороні української збірної, що розмахували жовто-блакитними прапорами і підспівували гімн у України. За два тижні до матчу ними (японцями) був спеціально створений під цю подію сайт, де розміщувались основні події, новини, фотографії українських футболістів. Дізнавшись, що гімн виконуватиме співак з V.V., японські фани відшукали в Інтернеті пісню "Весна", зробили транскрипцію на японській мові і розмістили на своєму сайті караоке.
31 березня 2002 Виступ на святі гумору "Юморина" в Одесі (Україна) .
квітень 2002 Квітнева поїздка Олега Скрипки до столиці Великобританії була вельми насичена. В Лондоні Олег був запрошений на прямий ефір до Сєви Новгородцева - видатної фігури англійського радіо "Бі-Бі-Сі". Ця друга зустріч (перша сталася 10 років тому) мала привітний та дружній характер . Англійських слухачів всолоджували піснями з останнього синглу "МАМАЙ".
11 травня 2002 Рок-Фестиваль "Наши в городе", Санкт-Петербург (Росія), палац спорту "Ювілейний".
26 червня 2002 В клубі оргкомітету XXIV-го Міжнародного кінофестивалю у Москві відбувся сольний виступ Олега Скрипки. Під гучні оплески учасників (режисери, актори, оператори, критики та багато запрошених гостей, серед яких були і росіяни, і іноземці) - соліст гурту "V.V." виконав сольну програму, акомпануючи собі на баяні, гітарі та трубі. Шалений успіх мали пісні із ностальгічних саундтреків до старих радянських фільмів, а точніше: "Стривай, паровозе!", "Я в весеннем лесу" та "Я прошу".
30 червня 2002 Цього року вихід групи "Vоплі Vідоплясова" на XI-му фестивалі краси та пісні "Таврійські Ігри" припав на урочисте завершення свята. Музиканти вийшли до розігрітої "Руками вверх" публіки і під живописний феєрверк концертним виступом офіційно закрили фестиваль.
6 липня 2002 На свято Івана Купала сталась несподівана і приємна подія в житті групи. У всесвітньому комітеті космосу була зареєстрована зірка під іменем "Vоплі Vідоплясова" - подвійна зірка шостої категорії, яка знаходиться в сузір'ї Ліри.
18 серпня 2002 "Воплям Відоплясова" довелося посвятитися у лицарі і спробувати себе у якості зірок кабаре. Ця оказія сталася під час виступу хлопців на 2-му Міжнародному фестивалі історичного фехтування "Генуезький шолом", який відбувся 18 серпня у Судакській фортеці.
31 серпня 2002 Виступ на урочистому відкритті Чемпіонату параолімпійського спорту в Європі, котре відбулося на Республіканському стадіоні в Києві. Спільний концерт з пращурами електронної музики - французькою групою "Space".
6 жовтня 2002 Вихід на екран нового кліпу "Світ". Режиссер - Олег Лебідь, оператор - Сергій Тартишніков, монтаж - Михайло Шелєпов.
24 жовтня 2002 Участь Олега Скрипки в зйомках новорічного телефільму "Попелюшка". Співак з гурту "Vоплі Vідоплясова" запрошений на роль казкової закордонної зірки, яка прибуває до королівства Попелюшки на гастролі. Потрібно зробити акцент на тім, що знову єдиним україномовним залишився в цій історії лише наш герой.
25 жовтня 2002 Відомий український художник і культовий драматург Лесь Подерв'янський, нещодавно зустрівшись з солістом групи "V.V." Олегом Скрипкою, запросив його вступити до лав клубу, створеного під назвою "Клуб естетичної непокори". Недовго міркуючи, Олег погодився на таку альтернативну пропозицію. Зважаючи на повний хаос в українському культурницькому середовищі, Лесь Подерв'янський вирішив зорганізувати суспільну організацію, покликану створити умови, котрі дозволять інтелектуальному та творчому цвіту нації брати участь у прийнятті рішень, пов'язаних з майбутнім культурних пам'яток України. З особливою активністю імениті "клаббери" звертатимуть увагу суспільства на засилля несмаку і кічу у нашій країні і в першу чергу на Майдан Незалежності. На сьогодні до клубу вже залучено близько сотні чоловік, серед яких режисери, видні письменники, художники і музиканти.
14 листопада 2002 Місячне консульство у Києві - представник Місячного посольства ("The Lunar Embassy") - єдиної у світі організації, що від 1980 року володіє всіма планетами Сонячної системи, окрім Землі, безмежно поважаючи творчість "ВВ", із радістю зробила улюбленому гуртові неземний подарунок - 177 акрів місячної поверхні (біля 1 кв. км.)
3-7 грудня 2002 Тур по Німеччині, міста Гамбург (зал "Hirsch"), Кельн (зал "Kantine"), Гамбург (зал "Markthalle"), Берлін (зал "Trоnenpalast").
грудень 2002 Вихід нової платівки "ФАЙНО". Потужний етно-рок, поєднання важких електричних гітар з елементами фольку. Платівка виходить одночасно в Україні ("Lavina Music") та в Росії ("Мистерия звука").
20 грудня 2002 Великий концерт з нагоди виходу нового альбому в Палаці спорту, Київ. 7 тисяч глядачів.
13 лютого 2003 За версією авторитетного сайту www.music.com.ua диск гурту "Vоплі Vідоплясова" "ФАЙНО" став кращим альбомом 2002 року в Україні. У підсумковому рейтингу плита нашої рок-банди обігнала роботи заморських Емінема, "System of a down", "A-ha", а також російських "Мумий Тролля", "Tequilajazzz" та Земфіру. Голосування тривало ледь більше місяця - з 27 грудня 2002 до 1 лютого року нинішнього. У ньому взяли участь 485 відвідувачів сайту. За кожний альбом дозволялося голосувати тільки один раз, що виключило банальне просування своїх улюбленців на вершини рейтингу семимильними кроками. "ФАЙНО" випередив 64-х опонентів з вагомою перевагою. За нього проголосували 23 відсотки респондентів.
27 березня 2003 За дивним збігом обставин російський фестиваль "Рок проти терору", що був запланований на 20 березня, припав саме на перший день третьої світової війни, саме на той день, коли злісні янкі скинули свої перші бомби на Ірак. Подія, що сколихнула все людство, не могла не вплинути і на настрої музикантів та на саме проведення фестин. До того ж Лужніки вперше на своїй сцені відчули справжній дух альтернативи. Це була перша і чи не єдина масштабна рок-акція в Росії, яка обійшлася без участі традиційних "мас-медіальних олігархів" сцени, котрі проникаючи в розум суспільства, як оті бомби, завдають йому нещадної руйнації та безповоротньої деградації.
13 травня 2003 Мадрид, Іспанія. Сольний виступ "V.V." відбувся у розкішній мадридській залі, нещодавно облюбованій Рікі Мартіном та Хуліо Іглесіасом. Звичайно, більшу частину публіки складали українські заробітчани, та були і гарячі іспанці, котрі легко вхоплювали ритми українського етно-року, вибиваючи чечітку каблуками і підбадьорливо вигукуючи. Саме з того гукання "Vоплі" дізналися, що серед публіки є справжні "амігоси" і "мучачаси". Тож виступ прийшовся довподоби всім.
17 травня 2003 Виступ відбувався на Європейській площі на честь проведення Дня Європи. Київ зустрічав це свято з широко розпростертими обіймами. Розкішні сцена, світло, екран, звук - усе на європейському рівні. Немаючи змоги концертувати відразу на двох заходах (паралельно відбувався російський фестиваль "Максідром"), "V.V." віддали перевагу Європі. "Vоплі" вийшли на майданчик останніми, вийшли під сяйво, яке розлилось від виступів закордонних зірок: "London Beat" (Велика Британія) та "Alphaville" (Німеччина). Готуючись до свого виходу, керманич "V.V." зіткнувся за сценою з ексцентричним чорношкірим вуйком - співаком "London Beat", який почав енергійно розмахувати руками, виказуючи свою обізнаність з українським rockом. Олегові довелося нашвидкоруч побрататись з ним, бо на сцені вже оголосили "V.V.", і обмінятися найщирішими побажання на розквіт та процвітання сучасної музики.
18 травня 2003 Київ. 5-й молодіжний український рок-фестиваль "Чайка". "Вевешники" розпочали свій виступ з "Полонини", яка за настроєм нагадує старий добрий "Rammstein", і весь концерт провели на одному диханні важкого звуку.
червень-липень 2003 Літній всеукраїнський тур "Vоплів Vідоплясова".Центральні площі найбільших українських міст: Харків, Сімферополь, Маріуполь, Львів, Одеса.
19 червня 2003 В лондонський клуб "Асторія-2", де виступали цього вечора "Vоплі Vідоплясова", напхалося повно люду, серед якого виявилось й чимало британців, котрих привела на концерт "Vоплів" зацікавленість до нашої музичної культури. Найзавзятіші фани прийшли вбрані у фірмові футболки групи."Вевешники"були зчудовані: вдруге виступають у Лондоні, а публіка підспівує геть усі тексти, напам'ять знає, як старі, так і нові пісні.
17 липня 2003 Змонтовано кліп на пісню "Горіла сосна". Сама пісня була записана Олегом Скрипкою та Олександром Піпою ще в 1992 році в Парижі на французькій студії "Stakkato" та ввійшла в альбом "МУЗІКА" (1997). Відеоматеріал на цю пісню був візднятий влітку 1999 р. під Одесою в селі Надлиманське на 16 мм кіноплівку "Фуджі". Оператор-Сергій Тартишніков, режиссер-Євген Митрофанов, сценарій "V.V.", монтаж Михайла Шелєпова.
19 липня 2003 19 липня у Харкові фінішував всеукраїнський тур гурту "V.V." "ФАЙНО".
22-23 серпня 2003 В якості хедлайнерів виступили на фольклорному фестивалі "Українське Село" в Торонто (в оригіналі "Bloor West Village Ukrainian Festival"). Bloor - одна з центральних вулиць канадської столиці, де й відбувалась уся церемонія фестин. Натовп фестивальної публіки рівно наполовину складався з діаспори, себто вихідців з України і Росії та корінних канадійців. Цей важливий момент свідчить не лише про високу популярність фестивалю,але й про значну зацікавленість до української культури за кордоном. 22-го та 23-го серпня "Воплі" мали два успішних концертних виступи, в результаті яких "вевешники" другого вечора зафіксували власний рекорд по найчисленнішій закордонній публіці - 12 тисяч глядачів (перший рекорд відбувся у Франції в 1991 році на фестивалі "The Eurockeans in Belford" в Бельфорті, де зібралось 10 тис. глядачів). На фестиваль "Українського Села" людей з'їхалось з усіх куточків великої Канади. "Відоплясівці" навіть зустріли тут своїх давніх франкомовних фанів, котрі спеціально підтягнулись на концерт "Vоплів" з Монреалю.
26 вересня 2003 Хлопці з "В.В." побували з дружнім робочим візитом в спекотному Єгипті. Вперше грали концерт в цій, сповитій легендами та міфами країні і можливо це зумовило музикантів доторкнутись своїм звучання до східних мотивів. В піснях "Рай", "День народження", "Світ", "Мамай", "Махатма" раптом по іншому зазвучав етнічний момент. По класичній схемі туристів "вевешникам" прийшлось проїхатись на верблюдах, занирнути в царство коралів та мовчазних поглядів дивовижних рибин, а також випробувати моторолери, пустельні чотирьохколісні мотоцикли, спектись на сонці, викурити не один фруктовий калян та об'їстись екзотичними арабськими стравами.
31 жовтня 2003 В Донецьку офіційною владою був заборонений концерт гурту "Воплі Відоплясова" на головній площі міста через непорозуміння між партіями. Виступити "вевешників" запросила партія "Наша Україна".
4 листопада 2003 Олег Скрипка став почесним членом "Клубу Етнічної Музики". Клуб існує в реальному та у віртуальному просторі. Його можна знайти в мережі інтернет за адресою http://www.ukrfolk.kiev.ua Ініціатори клубу-мистецька агенція "Арт Велес" скликали поважних гостей в книгарню-кавярню "Бабуїн", де гостям було запропоновано послухати автентичний спів з села Старі Коні, Рівненської обл. Після першої ж пісні у гостей підперло у горлі і защеміло в грудях, а в приміщенні запахло сіном, вільним полем, сільськими коржами, теплим молоком … Добре знаючи прихильність співака з "Vоплів" до етнічних мелодій та фольку організатори прийняли Олега Скрипку в почесні члени Клубу Етнічної Музики. Тепер у співака з "В.В.", як у Ілліча, членський білет за номером один.
7 листопада 2003 Динозаври пітерського андеграунду команда "Аукціон" відзначила своє 20-літття. На ювілейний виступ, що відбувався у Льодовому палаці, були запрошені в якості почесних гостей Олег Скрипка та Шнур (Сергій Шнуров) з "Ленінграду". Після довгих роздумів щодо подарунку, вибір Олега врешті-решт впав на національні традиційні символи: сало та горілку з перцем. "Хотів привезти своїм найкращим друзям - зізнався О.Скрипка - 20 кілограмів рум'яного сала та 10 літрів перцівки, але, на мій превеликий жаль, митниця вважає ці продукти небезпечною контрабандою, тому вдалось непомітно транспортувати лише 4 кг. сала та 3-х літрову сулію цілющого напою". Після офіційного вручення подарунків на сцені своєму тьозці з "Аукціону" Олегові Гаркуші та імпровізаційно виконаних спільно з Гаркушею двох пісень українською мовою, Олег Скрипка вже з залу мав приємність спостерігати виступ шановних друзів. І в голові співака визрівала думка, що абсолютно ігноруючи закони будь-якого шоу-бізнесу "Аукціон" залишається вагомогою величиною та прикладом для молодих пітерських rockерів, здобуваючи все більшу і більшу повагу серед своїх та зарубіжних прихильників андеграудної філософії.
13 листопада 2003 За давнім українським звичаєм в листопаді розпочинався сезон вечорниць. 12 числа цього місяця, в Центрі Сучасного Мистецтва "Дах" (м.Київ) відбулось перше таке гуляння молоді, ініціаторами якого виступив співак з "Воплів Відоплясова" Олег Скрипка та директор ЦСМ "Дах" Владислав Троїцький. Все було, як і годиться, святково і весело. Усі запрошені та гості мали нагоду зліпити по кілька штук вареників з картоплею та грибами, випити чародійної наливки перед танцями, співати ліричних давніх пісень, куштувати вареників зі сметаною, а затим ще й хвацько вистрибувати в етнічних танках "карапет" та "ойра".
17 листопада 2003 Фестиваль "Рок-Екзистенція" вважається чи не єдиною знаковоюрок-імпрезою в Україні, у якій беруть участь передусім некомерційні музиканти. Вони можуть бути популярними, але непідвладними ротаційним вимогам вітчизняного ТБ та радіо. Підтримуючи альтернативу та свободу творчості, гурт "В.В." - завжди бажані учасники "Рок-Екзистенції". Та саме цього разу відбувся з боку "вевешників" експеримент на випробовування їхньої популярності. Актовий зал Київського Політехнічного Інституту радісними вигуками та оплесками зустрічав керманича "Воплів". З певних технічних причин Олег Скрипка виступав сам. Ризикований, на перший погляд, експеримент виявився безперечно успішним. З баяном та акустичною гітарою музикант зчинив на фесті справжній рейвах, ані скілечки не злякавшись великого приміщення (до цього часу Олег зі своїм сольним виступом знаходився у камерних ситуаціях: у клубах та невеликих залах).
грудень 2003
На екрани виходить новий кліп гурту "Воплі Відоплясова" на пісню "Сонячні дні". Автор кліпу - Андрій Лєбєдєв. "Сонячні дні"- пісня Віктора Цоя, яку реінкарнували "Воплі Відоплясова" взимку 2000 р. в рамках триб’ют-альбому групи "КІНО". Згодом пісня була перекладена Олегом Скрипкою крім української, ще й на французьку мову і ввійшла до "вевешного" сінглу "МАМАЙ" та альбому "ФАЙНО".
Далі буде...
Офіційний сайт гурту